Užijte si léto naplno a vydejte se bavit na festivaly

V létě vyrážíme ven a objevujeme stále nové věci. Baví nás jak filmové tak hudební festivaly, ale i letní kina a divadelní představení pod širým nebem. Vemte děti, partu přátel nebo rovnou celou rodinu a vyražte si užít krásného počasí a skvělého programu na akci pod širým nebem.
stavby v noci

Letní kina – popularita klesá, ale je to škoda

Letní kina byla více populární a navštěvovaná za socialismu, než je tomu dnes. Lidé už si stahují filmy doma a pouštějí si je na svých vlastních velkých televizních obrazovkách, ale není to tak trošku škoda? Vždyť co může být lepšího než sledovat skvělý film pod hvězdami a u toho nasávat tu neobyčejnou atmosféru. Letní kina najdete všude – v každém českém městě, městečku i malé obci. I tak, ale zájem o ně stále rok od roku klesá. Pokud si chcete připomenout, o co vlastně přicházíte, vyražte do Brna na hrad Špilberk. Tam si užijete neopakovatelnou atmosféru osvětleného historické hradu a z jeho terasy si užijete nejen skutečný filmový zážitek, ale i výhled na celé Brno.
popcorn a vstupenky

Letní filmová škola Uherské Hradiště

Filmový festival v Karlových Varech zná jistě každý, ale slyšeli jste už o Letní filmové škole v Uherském Hradišti? Pokud ne, je to obrovská škoda. Jde o druhý největší filmový festival u nás, právě hned za Karlovými Vary. Organizátoři se snaží povznést méně známá díla i filmové tvůrce a všechny filmové nadšenci i odborníky v tomto smyslu dále vzdělávat. Čeká vás krásná atmosféra, ne moc oficiální za to stoprocentně profesionální. Na poslední ročník dorazilo více než 5000 návštěvníků – a to už je úctyhodné číslo.

Hudba i divadlo na stejném pódiu

Na spoustě českých historických památek se konají v létě také nejrůznější divadelní představení během dne a večer je zase vystřídá živá hudba – skvělá kombinace nemyslíte? Z takového programu si vyberou jak děti, tak i dospělí a nudit se určitě nebudete. Atmosféra historických památek v České republice má prostě něco do sebe a navíc jde o úplně jiný druh zábavy, než který si běžně můžeme užít během celého roku. Neseďte v létě doma a vydejte se bavit a vychutnat si léto plnými doušky.