Jak si jednoduše převést telefonní číslo?

Každý operátor, se kterým se zde setkáte, se bude snažit si vás co nejvíce udržet. Proto nabízí všemožné nabídky, tarify a volají vám, aby vám nabídli další slevy. Pokud vám však operátor nevyhovuje, ať už z jakéhokoliv důvodu, můžete přejít k jinému. Dokonce se nemusíte děsit a začít si zapisovat nekonečný seznam, kde všude máte registrované číslo a kde všude jej budete muset měnit. To by zabralo opravdu dlouhou dobu. Přitom si jednoduše můžete převést své číslo k jinému operátorovi, aniž byste trávili hodiny nad telefonování a hledáním, co a jak.
telefonát dívky
Za prvé je třeba získat kód pro přechod, neboli ČVOP. Někdy pro něj musíte protrpět telefonát plný nabídek, ale jinak stačí zavolat na linku, přes kterou pouze tlačítkem zažádáte o SMS s kódem. Tento kód si uschovejte v případě potřeby.
Vyberte si tarif u operátora, který vám vyhovuje. Vše můžete nastavit přes internet, kde je třeba zadat číslo občanského průkazu, rodné číslo a právě ČVOP. Mějte na paměti, že nesmíte mít žádné závazky a dluhy u dosavadní firmy. Poté by byl přenos nemožný. Nyní vyčkáte, až se na zvolené prodejně objeví vaše nová SIM karta a zde podepíšete smlouvu na stávající tarif.
Musíte vyčkat alespoň 4 pracovní dny, než se přenos uskuteční a vaše nová karta aktivuje. Poté si ji vložte do telefonu a můžete si užívat svůj nový tarif, nového operátora, ale stejné číslo a žádné problémy či protelefonované hodiny informováním o novém čísle.
brčko v puse
Pokud přecházíte z firem, které jsou pod operátorem, ke kterému chcete přejít, například měníte z MOBIL.CZ na T-mobile, je zde lepší rovnou přijít vše zařídit na prodejně. Kód pro přenos se totiž zadává až úplně na konci objednávky, jelikož se jedná o stejného operátora.
Můžete samozřejmě ČVOP dodat i později, ale mnohem rychlejší a jednodušší je si jej rovnou vyžádat. Nemusíte pak nic dodatečně zařizovat.