Zopakujte si 3 podmínky bezpečné jízdy

rozsvícená přední světla, černé auto

Co očekáváte od svého automobilu? Aby Vám dobře sloužil. To znamená, aby Vás bezpečně dovezl tam, kam mu určíte. Je to tak jednoduché.
Co uděláte pro to Vy, aby Vaše cestování bylo bezpečné? Musíte se o své vozidlo zodpovědně starat. Ne nadarmo se říká, že koupí automobilu začíná jeho stárnutí. Opotřebovává se již první jízdou.

Aby Váš automobil splnil Vaše očekávání, pak musíte zajistit nejméně tři podmínky jeho bezpečnosti.

1. Pravidelné prohlídky. Váš automobil potřebuje, ostatně stejně, jako Vy, pravidelnou péči. Vy chodíte k lékaři, automobil odvezete do servisu. Mluvíme o preventivních prohlídkách, které zjistí nedostatky. Předejdete tak nepříjemnostem, které mohou zavinit právě špatný technický stav vozidla.

2. Zajištění kvalitního příslušenství. Nikdy nešetřete na kvalitě, pokud se to týká, např. autožárovek v předních světlometech. Vaše obavy z jízdy ve tmě se pak rozplynou, jako ranní opar nad jezerem. Jízda v noci, nebo temným lesem za šera bývá pro některé řidiče skutečně nepříjemnou překážkou. Pokud ale nebudete mít kvalitní žárovky v předních světlometech, pak se tato jízda může stát víc, než nepříjemnou překážkou!

3. Dodržování pravidel silničního provozu. A to je samo sebou naprosto povinná podmínka každého řidiče, který vyjíždí na silnici. Bez této zodpovědnosti a úcty k pravidlům nebude Vaše jízda nikdy bezpečná!
Pokud si tyto podmínky bezpečného návratu domů z cest připomenete, a budete na ně myslet, kdykoliv se budete chystat na cesty, pak je Vaše bezpečná jízda dokonale zajištěna!

V takovém případě se můžete bez obav spolehnout nejen na technický stav Vašeho automobilu, ale i na dobrou viditelnost za šera i ve tmě. A dodržováním pravidel silničního provozu zůstane Vaše svědomí čisté, i kdybyste se stal svědkem nepříjemného karambolu na silnici!

dálnice, světelné pruhy