Realizujte netradiční nápady

Také stále vymýšlíte nové a nové trendy ve výuce, abyste do těch dětských hlaviček nacpali s nejmenším odporem co nejvíce vědomostí a znalostí, ze kterých budou děti v dospělosti čerpat?

DSC8052

Člověk, který si myslí, že učitel vejde do učebny, žáci usednou do lavic a učitel začne přeříkávat učební látku monotónním hlasem, ani netuší, jak vypadá dnešní výuka. Jeho představy jsou na hony vzdálené realitě. Tímto způsobem by si děti ve třídě ani nevšimly, že někdo do učebny vešel. Natož aby poslouchaly, co říká.
Učitel musí zaujmout a přitom nenásilně předávat vědomosti. Leckdy ani děti nezaregistrují, co všechno se ve vyučovací jednotce naučily!

Didaktických metod ve výuce je velké množství. Učitel je ten, který umí a dokáže rozhodnout, jaká metoda se v daný moment nejlépe hodí. A je jedno, jestli se jedná o matematiku, nebo tělesnou výchovu. Oba předměty mají smysl.
Ovšem, když už jsme narazili na předmět tělesná výchova, pak je tu pro Vás, páni učitelé, návrh na netradiční pojetí tělesné výchovy
https://www.lazerfunpraha.cz/cs/skoly/.

A věřte, že nápad to není vůbec špatný. Realizací hry v laser aréně nebudete rozhodně podporovat agresivitu žáků, nebo kladný vztah k boji! Naopak.

· Podpoříte týmovou spolupráci.
· Probudíte zdravou soutěživost.
· Rozvinete komunikaci.
· Prohloubíte schopnosti poznávání.
· Zlepšíte obratnost.

DSC8138

A určitě mnoho dalšího, co podporuje zdravý růst žáka, a to nejen po stránce fyzické. A Vy také můžete čerpat z poznávání charakterů svých žáků při takové hře. Kdo je „kápo“, kdo se veze, kdo boj předem vzdá. Alespoň budete vědět, na čem při výuce máte zapracovat u jednotlivců. Kdo potřebuje zvýšit sebevědomí, kdo potřebuje naopak poznat své reálné hranice schopností.
Rozhodně ale nestůjte opodál. Zúčastněte se také této jedinečné laserové hry! Vždyť i Vy jste součástí týmu!