Lákavé pozlátko filmu

Čím láká Karlovarský festival každoročně ty tisíce návštěvníků? Ať svítí sluníčko a je teplo, nebo prší a je zima, stejně se sjíždějí milovníci filmu ze všech koutů republiky a i ze zahraničí. Kdo nesežene ubytování v penzionech nebo v soukromí, postaví si stan ve stanovém městečku. Stojí se dlouhé fronty na lístky, probíhají on-line rezervace a lidé doufají, že se dostanou na promítání, o které stojí nebo uvidí jiné, které je ohromí. Přijíždění slavné herecké, režisérské a scénáristické hvězdy ze zahraničí a fanoušci věří, že se jim podaří ulovit nějakou tu fotku s jejich oblíbencem. Na promenádě lze potkat spoustu českých známých osobností a to nejen z filmového prostředí. Je to příležitost pro modelky, aby předvedly své křivky a i pro béčkové celebrity, aby se zviditelnily.
filmová kamera.jpg
Od baťůžkářů v ošoupaném oblečení za pár korun, po hvězdy v šatech za statisíce. Ve Varech je k vidění vše na poměrně malém prostoru. Kdo tam v tuto dobu byl, tvrdí, že se jedná o akci s nezaměnitelnou atmosférou. Ráj propaparazzi, zlatý důl pro obchodníky a restauratéry, symbolický začátek prázdnin a léta pro návštěvníky.
Kdo nestojí o filmy, může se jen procházet a kochat se krásným prostředím vyhlášených lázní a nasávat tu proslulou atmosféru. Není to možná tak lákavý festival jako ten ve francouzském Cannes nebo německém Berlíně. Ale má své renomé, silné jméno a hlavně spoustu příznivců. Lesk mu dodávají právě i ty zahraniční hvězdy, které na něj přijímají pozvání. A není jich rozhodně málo.
promítání filmu.jpg
Je hezké, že v té naší malé zemi ve středu Evropy něco takového máme a doufejme, že mu bude i letos počasí snad aspoň trochu přát, déšť diváky nevyplaví, hvězdy se dostaví, dojde k nějakým pikantnostem, noviny budou mít o čem psát a televize nás bude zásobovat pravidelnými vstupy, aby i ti na místě nepřítomní byli v obraze.