Najděte svůj pramen mládí

Pramen mládí, prémiová kvalita, přírodní produkt, strom života – všemi těmito přívlastky se pyšní moringa nakliceno.cz, která vešla ve známost veřejnosti v posledních letech. Ředí se mezi jednu z nejmladších superpotravin. Ne, že by se zrodila zčista jasna, ale byla objevena světem díky jejím úžasným vlastnostem až nyní. Připisuje se jí až sto léčivých vlastností!

moringa olejodárná

Moringa olejodárná je strom, který ve volné přírodě dorůstá až do výšky dvanácti metrů, ale pro snadnější použití ho místní seřezávají do výšky maximálně jednoho metru. Strom s hnědým kmenem o tloušťce až třiceti centimetrů spíše snáší sucho, než přemokření. Suchá období dokáže sám přečkat díky hlízám, které má na kořenech. Prapůvodním domovem je jižní úpatí Himalájí. Posléze se rozšířil i do Indie, Afriky a Arábie. Můžeme ho nalézt i na Madagaskaru. Domorodci dokázali zužitkovat celý strom od květů a listů, přes plody, kůru i větve a kořeny.

indické ženy

Tak moc je moringa olejodárná užitečná. Kořeny místní používají namísto našeho známého křenu, ale jen v omezeném množství, protože ve větším množství jsou jedovaté. Z kůry se vyrábějí vlákna pro výrobu provazů a rohoží. Větve slouží jako krmivo pro zvířata, zvláště si na nich pochutnávají velbloudi. Květy spolu s listy se vaří a konzumují. Semena jsou značně olejnatá a po vylisování vzniká olej známý pod názvem Behen, který má výjimečnou vlastnost, že nevysychá. I zbytky po vylisování se zužitkují, a to jako hnojivo či krmivo.

K nám přichází moringa olejodárná ve formě sušených listů, jež jsou rozdrceny na jemný prášek, ve kterém jsou zachovány všechny výživné látky, což jsou všechny vitamíny, fytonutrienty, minerály, vláknina a esenciální aminokyseliny, které jsou význačným zdrojem přírodních antioxidantů. Moringa si název pramen zdraví skutečně zaslouží. Funguje na současném trhu jako jeden z nejlepších přírodních multivitaminů a je doporučován hlavně sportovcům, seniorům a lidem, kteří jsou vystavováni nadměrné fyzické aktivitě a bohužel i stále přítomnému stresu.