vyberte ten správný plot

Soukromí a bezpečnost je něco, co si přeje prostě každý majitel nějakého domu, nebo pozemku. Nikdo nechce, aby se mu po pozemku procházeli cizí lidé, kteří tam prostě nemají co dělat – v lepším případě procházeli, v tom horším se vám tam vydali krást.

Hlavně z těchto důvodů je tedy velmi důležité mít svůj majetek chráněn plotem. Pokud máte psa, tak plot nejen zabraňuje jemu, aby utekl kamkoliv se mu zachce, ale navíc zabraňuje nechtěným návštěvníkům vstup na váš pozemek. Pokud jste se tedy rozhodli, že plot chcete, ale stále nevíte jaký druh zvolit, poradíme vám!

Během poslední h let nastal rozmach betonových plotů – a také aby ne! Jedná se o kvalitní a mohutné stavby, které nejenže zabraňují lidem vstup na pozemek, ale také důkladně chrání i vaše soukromí. Pokud by se na pozemek chtěl někdo přeci jen dostat, přelézt plot není nic jednoduchého – obvykle mají tyto stavby na výšku více než dva metry.

dřevěný plot

Další výhodou je i to, že beton je neprůhledný materiál. Máte tak naprostou jistotu soukromí. Nejlevnější betonové ploty https://www.montazmpc.cz/ naleznete již od několik stovek Kroun za metr. Konečná cena se odvíjí jak od použitého materiálu a vzoru, tak od konečné výšky plotu.

Dalším velmi oblíbeným typem plotů, je dřevěný plot. Zde se jedná o nestárnoucí klasiku, která je používána již od pradávna. Dřevěné ploty jsou stavěny spíše pro okrasu, nežli kvůli své bytelnosti. Obvykle nebývají moc vysoké a pro nezvané návštěvníky není příliš těžké je zneškodnit. Nicméně dřevěné ploty jsou velmi hezké a jejich pořizovací cena není až tak vysoká.

želený plot

Mezi nejrozšířenější typ plotů patří klasické železné kovy s pletivem. Tento typ má především za úkol ohraničovat pozemek. V naprosté většině případů nevyniká ani svým hezkým vzhledem a ni bytelností – není problém drátěná oka přestřihnout nebo plotr vyvrátit. Taktéž nebývá zpravidla problém plot přelézt.