Jednoduché vylepšení domova

Ne každý je spokojen se stavem interiéru svého bytu, respektive domu. Dá se to ale poměrně jednoduše změnit. Stačí jen trochu chtít a mít kuráž na to provést změny.

historická koupelna

1. Zkuste vymalovat – malování jako takové tedy nepatří mezi nejjednodušší ani nejlevnější metody, jak vylepšit své obydlí. Nová malba v ložnici nebo v kuchyni ale může celý byt osvěžit a vám zlepšit náladu. Pokud se vám malování příčí, můžete si místo toho pořídit například tapety. Existují i typy vhodné do vlhkého prostředí koupelny, případně kuchyně.

2. Nová vůně – každé obydlí má svou specifickou pachovou stopu. Tu určuje mnoho faktorů. Pokud vám to doma moc nevoní, změňte to. Nakupte vonné svíčky a rozmístěte je na strategických místech. Existují i interiérové parfémy. Ty navíc nejsou ani příliš drahé. Dají se pořídit okolo dvou set korun.

3. Levné doplňky – koupit si menší interiérové ozdůbky také nemusí ničemu uškodit. Ty jsou obvykle velmi levné, zvláště, pokud zabrousíte na bleší trh nebo na internetovou aukci. Mezi takovéto drobnosti se mohou řadit například proutěné košíky na klíče, vázy na květiny nebo dřevěné sošky. Zkrátka vše, co vypadá zdobně a přitom vás to finančně nezruinuje.

4. Obraz nebo plakát – domů si rovněž můžete nakoupit i trochu toho umění v podobě obrazů, případně plakátů. Nemusíte si rovnou kupovat nového Kupku, bohatě postačí vybrat si výjev, který se vám zalíbí. I v tomto případě je dobré hledat na bleším trhu. Pokud byste si chtěli koupit obraz v eshopu nebo přímo od umělce, počítejte s tím, že pár tisícovek utratíte.

černý nábytek
Je samozřejmostí, že pokud doma nebydlíte sami, ale máte partnera, notabene ještě děti, je dobré každou výraznější změnu konzultovat. Musíte si uvědomit, že to, co se líbí vám, nemusí jít pod vousy ostatním. Aby se vám doma dobře žilo, měli by být spokojeni i ti, se kterými své obydlí sdílíte.