Podnikání není vždy ziskové

Za komunistů se říkávalo, že by měl každý pracovat podle svých schopností a být odměňován podle výsledků své práce. Ale kdo tu dobu pamatuje, ví, že tomu tak nebývalo. Ba že se často měli nejlíp ti, kdo toho moc nenadělali.

Dnes je sice jiná doba a panují tu docela jiné poměry než tehdy, ale stále platí to o té práci a odměně za ni. Jenže když se na to podíváme bez růžových brýlí, i dnes by to tak sice být mělo, ale nebývá. Jako příklad si můžeme uvést třeba soukromé podnikatele. Ti by sice měli dostávat odměnu úměrnou odvedené práci, což znamená ve většině případů, že by měli být ohodnoceni lépe než nějací zaměstnanci, kteří nebývají ani zdaleka tak pracovití, ale kolikrát jenom se tak neděje!

cizí bankovky

Někdy se zkomplikuje to a jindy třeba zase ono, a pak se mohou i ti nejsnaživější podnikatelé namísto topení se v penězích potýkat s jejich nedostatkem. Nemělo by se to stávat, ale děje se to, a to určitě nejen ve výjimečných případech. Jenže to je problém. Když si podnikatelé dost nevydělají, z čeho mají žít? Když nemají potřebné peníze, jak mají financovat chod svých firem? Otázky, na které se jenom těžko hledají odpovědi, že?

cizí peníze

Ale odpověď přesto existuje. Když si podnikatelé nevydělají, musí si prostě vzít podnikatelskou půjčku. Což se ale lehce jenom řekne. Skutečně ji dostat je totiž poměrně složité. To musí mít soukromník docela dobré ekonomické výsledky a čisté registry dlužníků, aby stál bankám za jejich zájem a ochotu pomoci. A protože řada podnikatelů takové přednosti nemá, zbývá mnohým vlastně už jenom podnikatelská hypotéka https://nebankovnihypoteka.cz/hypoteka-pro-podnikatele-osvc-hypoteka/. Která je díky záruce v podobě nemovitosti dostupná pomalu každému. I těm, kterým banky půjčku upřou.

Když se tedy v podnikání nedaří, někdy to spraví jedině nebankovní hypotéka. A je dobře, že aspoň ta.