Zelená ložnice

Také v ložnici jsou s námi pokojové rostliny. Vybrali jsme ale ty vhodné? V této místnosti, která slouží k odpočinku, jsou potřeba takové druhy, které v ní vylepšují kvalitu vzduchu. Někdy stačí málo, aby se nám v ložnici lépe dýchalo. Třeba přemístit v bytě pár květináčů, případně opatřit nějaký nový druh. Rostliny pak naši ložnici nejen zkrášlí, ale prospějí také našemu zdraví. Které jsou ty tedy pravé?
postel v zahradě

Tchýnin jazyk
Tak tato rostlina je přímo mistr v odstraňování nežádoucích toxických látek z pokojového prostoru. Dokáže vzduch zbavovat například benzenu, formaldehydu nebo trichlorethylenu. Navíc je nenáročný a pěstování a snese i méně světla. Můžeme ho umístit na stanoviště, která jsou dále od okna. V noci uvolňuje dostatek kyslíku.
kameny u aloe
Aloe vera
Tato rostlinka patří také mezi jedny z nejlepších pomocníků v boji se škodlivinami ve vzduchu. Dokonce se o ní tak vyjádřili odborníci z NASA. Podobně jako Tchýnin jazyk, také uvolňuje přes noc hodně kyslíku.

Zelenec
Je dalším „čističem“ vzduchu, a to velmi výkonným. Podle odborníků dokáže například množství formaldehydu v pokoji snížit na 10 procent původního množství. Navíc je velice dekorativní, má krásně zbarvené listy. Jejich bohaté trsy vyniknou, pokud ho umístíme na vyvýšeném místě. A také patří k těm nenáročným.

Břečťan
Tak ten by neměl nikdy chybět v ložnici žádného alergika! Podle výzkumu amerických vědců dokáže odstranit během pouhých 12 hodin ze vzduchu v místnosti více než 90 procent škodlivin. Pomáhá též zmírňovat nepříjemné průvodní projevy alergie jako jsou otoky sliznice horních dýchacích cest a kýchání.
ficus benjamina
Fíkus benjamin
Tento pomocník má podobné skvělé vlastnosti jako Zelenec. Ale na rozdíl od něj potřebuje k životu více světla a prostoru. Vhodný je tedy do větších místností.

Jasmín
Má krásné bílé květy, jejichž vůně není rušivá. Naopak. Jejich sladká příjemná vůně se používá odpradávna v místech relaxace. Odborníci ji do ložnic doporučují. Uklidňuje a podporuje kvalitnější spánek.