Připojení ke stádu

Doslovný překlad slova agregát, které pochází z latiny je „připojit se ke stádu“. Ve skutečnosti se ale jedná o zařízení, které umožňuje výrobu elektřiny.

Pro činnosti vykonávané krátkodobě a na místech, kam by se nevyplatilo natahovat připojení ke zdroji elektřiny, jsou určeny modely přenosné, která jsou tiché, stabilní a ukazují aktuální stav pohonných hmot.
chladící zařízení.jpg

Pokud potřebujete dostat elektřinu tam, kde není vedena, např. při zahradních slavnostech, oslavách apod., pak to rozhodně nemusí být žádný nepřekonatelný problém. Situaci vyřeší jednoduše proudový agregát, který navíc ani není nijak zvlášť hlučný.

Agregáty mohu fungovat také jako zdroj světla. Jedná se vlastně o stožár, pomocí spínače, je časově nastaven a dokáže svítit, tento typ se hodně využívání na stavbách, při různých pracích za tmy nebo za špatné viditelnosti. Ideálním osvětlením je při různých venkovních společenských akcích.

Jestliže jste majitelem zahrady a trávíte zde hodně času, a to i do pozdních nočních hodin, určitě už jste uvažovali o pořízení proudového agregátu jako zdroje energie. Využít se dá i v obytném přívěsu nebo na lodi. Jeho velikost je 77 x 51 a 56 centimetrů a pohání ho benzín.

Pro průmyslové potřeby je zde agregát opatřený svorkovnicí o velikosti 502 x 167 x 213 centimetrů a vážící přes dvě tuny a poháněn je naftou.

Suplovat nedostatek elektrické energie a fungovat tak trochu jako malá elektrárna umí agregát s provedením 60 Hz, jeho hmotnost je necelé čtyři tuny.
čerpací agregáty.jpg

Agregáty podle své velikosti a podle způsobu využití dokáží vyrobit od 2 kVA do 2 100 kVA.

Ceny se pohybují od několika stovek korun českých až po několik desítek tisíc, záleží na velikosti a jeho využití. Pokud potřebujete agregát jen na přechodnou dobu, je dobré si spočítat, zda se nevyplatí si ho pouze zapůjčit, i tato možnost zde je.