Ubraňte se chřipce!

Jezte vitamíny
Využijte prostředky na ochranu, které máte lehce přístupné. Jedná se o vitamíny v ovoci a zelenině. Nejúčinnější je vitamín C, který najdete například v šípku, citrusech (pomeranče, mandarinky, citróny), kiwi, červená paprika. Plusem je, že tento druh vitamínu posiluje imunitu a napomáhá hojení ran. Má i více dalších dobrých účinků na naše tělo.
čerstvé šťávy
Pestrá strava a zdravý životní styl
Když dodržujete vhodnou životosprávu a zdravý životní styl (pestrá strava, pohyb, relax, atd…)
 je menší šance, že se chřipkou nakazíte. Největší pravděpodobnost, že touto nemocí budete trpět, je v tzv. chřipkové sezóně. Je tedy vhodné předem své tělo/imunitu na toto období posílit.

Doplňky stravy
Jestliže Vám nestačí pouze zelenina a ovoce, které najdete v každém obchodě, vydejte se do lékárny. Zde Vám doporučí doplňky stravy ve formě tablet, případně jiné volně prodejné léky, které Vám pomohou, se před chřipkou alespoň z části ochránit. Dobré je, ptát se po vitamínu C, který můžete koupit buď rozpustný ve vodě, nebo tabletky, které jen zapijete.

Očkování
Pokud se nebojíte vedlejších účinků a reakcích po očkování, můžete využít i tuto „chemickou“ metodu. Doporučuje se zejména starším lidem nad 65 let, malým dětem mladším než 2 roky a osobám trpícím chronickým onemocněním. Stačí, když si zajdete ke svému praktickému lékaři, ten Vám již řekne co a jak dál.
viry pod mikroskopem
Oblečení
Vsaďte na teplé oblečení. Vytáhněte šálu, rukavice a čepici i přesto, že ostatní lidé je ještě nenosí. Pokud Vám je zima, prostě se tepleji oblečte. Je to Vaše zdraví a zdraví máte jen jedno, nepokoušejte ho tedy lehkým a nevhodným oblečením, jen kvůli tomu, abyste se líbili. Pokud se dámy v zimě nechtějí vzdát svých oblíbených šatů, najdete na trhu šaty, které jsou svetrové. Místo kalhot využijte punčocháče a na nohy si pořiďte vysoké kozačky až nad kolena, abyste uchránila nohy proti chladu.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.