Jak využít čas strávený ve vlaku či v autobuse?

Pokud zrovna neřídíte, existují spousty způsobů, jak efektivně využít čas, který prosedíte v dopravním prostředku. Zde naleznete několik skvělých a záživných činností, které můžete dělat po cestách!
1)      Pozorujte!
Pokud sedíte u okénka, pozorujte venku přírodu, města, krajinu. Většina lidí však místo pozorování pouze tupě civí ven. Zkuste si vzpomenout na dobu, kdy jste byly malí a všímali jste si všech detailů a souvislostí, nechte ve své hlavě probíhat asociace a pusťte na uzdě i fantazii. Váš mozek si při tom bezvadně odpočine, ale také se při tom nesmírně posílí. Všímejte si drobností a přemýšlejte o nich, například takovákapka deště za sebou má jistě dlouhou cestu, představte si, co všechno asi zažila….
žena na nádraží

2)      Čtěte!
Jistě máte také ten pocit, že na čtení není čas. Není to ale pravda. V autobuse či ve vlaku je času jistě dost. Říkáte si, no a co když se mi ze čtení za jízdy dělá špatně? V dnešní době existují spousty audioknih! Není vůbec složité sehnat sluchátka, audioknihy do mobilního telefonu a poslouchat!
3)      Hudba?!
Když jsme již u toho poslouchání, poslech hudby není také vůbec od věci. Celý náš život a funkce lidského těla je v podstatě rytmická záležitost. Vezměte si třeba dech, tlukot srdce, kopulační pohyby a mnohé další. Zrovna tak je rytmická i hudba, a právě proto je pro nás velmi přínosná!
vlak v zatáčce

4)      Pište, nebo kreslete!
Kreativní činnost je potřeba také čas od času podpořit, a právě při cestování se vám bude dostávat dostatek času i inspirace. Například bloček a pastelky vám ani nebudou v batohu překážet. Malovat můžete cokoli vás napadne, od krajiny za oknem až po karikatury spolucestujících. Psát pak můžete třeba příhody z cestování, nebo zapisovat ony fantazie o kterých jsme již hovořili při pozorování. Možnosti jsou prakticky neomezené a vše je jenom a opravdu jenom čistě na vás!

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.