Látky, které zabrání předčasnému stárnutí vaší pleti

Vrásky jsou něco, co k pokročilému věku neodvratně patří. Pokud vzniknou, pomůže nám proti nim už jen invazivní zásah v podobě botoxu nebo třeba aplikace kyseliny hyaluronové. Ale vráskám můžete úspěšně předcházet a udržet tak svoji pleť co nejdéle mladou. Jaké látky byste rozhodně měli zařadit do vaší rutiny, pokud si chcete udržet pleť mladistvou?

Retinol

Retinol je derivát vitamínu A, který je ve skin care velmi populární. Nejdříve byl výzkum na tuto látku určen na jeho působení proti akné, a přitom se zjistilo, že úspěšně pomáhá bojovat s miniaturními vráskami a působí jako prevence proti předčasnému stárnutí pleti. Retinol seženete v několika variantách a koncentracích. Jedná se o poměrně silnou látku, proto s ní zacházejte opatrně a rozhodně začněte s nižšími koncentracemi.

kosmetika

Kolagen

Kolagen je forma proteinu, který našemu tělu rozhodně není cizí. Dokáže si ho totiž vytvářet sám. Najdeme ho především v kostech a tkáních. Ale od určitého věku není jeho tvorba taková, jak bychom potřebovali. Proto je dobré ho zařadit do vaší kosmetiky. Pomáhá udržovat pleť mladou a pružnou. Pokud ho nechcete zařazovat do kosmetických produktů, je možné ho užívat i jako doplněk stravy, třeba ve formě mořského kolagenu orcacollagen.cz.

sérum

Kyselina hyaluronová

Jedná se o asi nejpopulárnější látku, co se týče hydratace. Dokáže naši pleť hydratovat, jen je nutné ji použít na navlhčenou pleť. Tu navlhčíte například hydratačním tonikem. Kyselina hyaluronová se běžně využívá v široké škále hydratačních produktů, od čističů až po krémy. Správně hydratovaná pleť nemá tolik sklony ke stárnutí, jako pleť suchá a dehydratovaná.

Kyseliny

Kyselin určených na pleť existuje celá řada. Kyselina mandlová, mléčná, glykolová a podobně. Provádí na pleti velmi jemnou exfoliaci, kdy ji zbavují odumřelých buněk. Tato exfoliace by se měla provádět alespoň jednou týdně, dle citlivosti vaší pleti. Také tento proces zpomaluje stárnutí vaší pleti.