Vybíráte kočárek? Tohle byste měli vědět!

Mezi náročnější rozhodnutí v životě budoucích rodičů, je obvykle volba správného kočárku. Jedná se přece o dopravní prostředek, který bude v budoucnu vozit jejich dítě. Pokud však tuto volbu podceníte, může se stát, že budete již brzy shánět kočárek nový, který by lépe vyhovoval vašim požadavkům. Na co se tedy při výběru kočárku rozhodně musíte zaměřit?

tři kočárky

Funkčnost

Co se funkčnosti týče, je zde hned několik věcí, které musíte zvážit. První je velikost kol. Čím větší kola, tím lépe se s kočárkem jezdí v nejrůznějších terénech. Rozhodně je i vhodné, aby měl kočárek kola s aretací, tedy otočná dle vašich potřeb. Dále pak rukojeť kočárku, která by měla být ideálně nastavitelná, abyste se při vožení svého potomka nemuseli krčit, či naopak zbytečně natahovat. Stříška by měla být různě nastavitelná, a to tak, aby ochránila dítě před poryvy větru, nebo slunečním zářením. Korbička kočárku by pak měla být co nejprostornější, protože některé děti rychle rostou, a aby se v kočárku krčily, to je naprosto nepřípustné. Určitě také hledejte kočárek, kde lze korbičku otáčet po, i proti směru jízdy, čímž si v budoucnu ušetříte spoustu trápení. A nakonec pak to, jak snadno se kočárek skládá. Pokud máte malé auto, je ideální, když lze kola kočárku i odmontovat, aby se kočárek vlezl do kufru. Tímto disponují například kočárky Kunert, které jsou vyráběny v Evropě, a neustále vyvíjeny směrem k potřebám rodičů a dětí.

miminko v kočárku

Bezpečnost

Bezpečí chce pro své dítě každý rodič, a tak je potřeba hledat takový kočárek, který splňuje všechna kritéria. Kola by měla být velká a měkká, aby se kočárek neotřásal na každém hrbolu. Rovněž je důležité odpružení, a stabilita. Nejlepší jsou kočárky s ocelovou konstrukcí, které jsou nejen mnohem lehčí, ale také bezpečnější. Kočárek musí být rozhodně vyroben z materiálů, které dítěti neškodí, ale také by měl disponovat pětibodovým bezpečnostním pásem.