Ne vždy je potřeba hubnout

https://www.ptas.cz/cs/dodavky-tepla/ceny-a-obchodni-podminky/cim-je-tvorena-cena/ 0cm 8pt“>Hodně lidí dnes má potíže s nadváhou a jak by také ne. Valná část společnosti se totiž ještě stále nenaučila zdravě se stravovat, což má za následek právě i nadváhu. Nadváha, hlavně ta menší, však není problém. Nepříjemná začíná být až obezita, která se dá charakterizovat jako vysoce nezdravá nadváha. Vysoce nezdravá proto, že se s ní pojí i různé tělesné neduhy a často kvůli přemíře tělesného tuku tělo začíná fungovat hůř, než by mělo. Kvůli tomu pak mají hlavně civilizační choroby jednoduchou cestu prosadit se i u jedinců v nižších věkových kategoriích.

Asijské jídlo

Odhalit obezitu nemusí být zase tak snadné, jak si mnozí myslí. K tomuto účelu nestačí pouze osobní váha, ale chce to znát i výšku postavy, respektive také věk. Díky těmto třem veličinám se pak dá snadno spočítat BMI. Jedná se o jednoduchý vzorec, jehož hodnota je mnohem vypovídající než samotná hmotnost.

Avokádo

Bez vhodné stravy to nejde

Pokud daný jedinec obden posiluje a zvedá těžké váhy, nemusí u něj nadváha znamenat nic nezdravého, jelikož je valná část jeho hmotnosti tvořena svalstvem. Lidé, kteří vak příliš silné svaly nemají, a přesto váží hodně, musejí zhubnout. K tomuto účelu se využívají různé dietní jídelníčky, nicméně hlavně lehká nadváha se dá zvládnout i bez speciálních diet, pouze s racionální stravou. Do takovéto stravy by měla spadat jak zelenina, tak i luštěniny, ovoce a libová masa. Naopak je vhodné vyhnout se smaženým pokrmům, sladkým jídlům a ideálně i potravě obsahující velké množství soli.

Když to nejde

Hodně lidí zvolí ale nepříliš funkční jídelníček a po pár týdnech se diví, že kilogramů nechtějí jít dolů. V takovém případě je nejlepším řešením vyhledat specialistu v oboru dietologie, který si s tímto problémem dokáže poradit. jsou však i lidé, kteří neradi chodí k doktorovi, případně nechtějí čekat na příhodný termín. Tito se mohou obrátit na internetovou poradnu, kterých je v našich zeměpisných šířkách více. také sice nedostanou odpověď okamžitě, ale na druhou stranu nebudou muset vážit nikam cestu.