Proč muži podvádí?

I tak by se dalo říct, že muži dělají chyby. Tak jako všichni ostatní. Ale ať už dělá chyby kdokoliv, nemělo by jít o chyby, které ohrozí nebo dokonce zničí vztah a rodinu. Jedním z nejčastějších problémů je nevěra. Často opakovaným názorem je, že muži se dopouští nevěry častěji než ženy. Přinášíme vám několik důvodů, proč to tak může být. Není to ale pravidlem, to že podvedl vaši sestru její manžel opravdu neznamená, že to udělá i ten váš.

rtěnka na límečku

Hlavní problém nevěry ze strany mužů je jednoduše nezájem partnerky o sex. Nejčastěji se tento problém objevuje po porodu, protože s ženiným tělem cloumají hormony, na prvním místě má samozřejmě dítě, a zpravidla už nemá na sex chuť. Nezájem ženy o sex můžou způsobovat i zdravotní problémy po porodu. Náročný porod, šití a leckdy i laktační psychóza dokáže ženu pořádně rozhodit. A pokud sex není delší dobu, muž prostě začne hledat jinde.
Tip: Víte, že má zdravotní nebo psychické problémy? Podpořte ji, a snažte se ji vyhledat lékaře.

Dalším častým problémem bývá to, že pro ženu přestane muž existovat. Je až k nevíře, kolik mužů nedokáže překousnout, že na nějakou dobu je holt prioritou ten malinký bezbranný uzlíček, který se o sebe opravdu nepostará.
Tip: Nebuďte sobecký, a zapojte se do péče o dítě. Je i vaše.

pár na louce

Jsi na mateřské/rodičáku – máš na všechno čas, já chodím do práce. Tohle je postoj znační části mužů. Pokud muž rodinu uživí bez problému, je opravdu normální, že žena se stará o dítě a domácnost. Ale že se následujících 20 let nedostane z domu na kafe s kamarádkou nebo musí neustále fungovat sama, i když se léčí s chřipkou, opravdu normální není. Je jasné, že neustále vyčerpaná žena postě sex bude mít až na poslední příčce.
Tip: Máte po práci čas? Vezměte dítě ven. Postarejte se o něj o víkendu. Partnerka si odpočine, a hned bude mít na sex větší chuť.

Toto jsou tři nejčastější důvody, proč ženy odmítají spát se svými testosteronovými protějšky. Muži, opravdu někdy stačí otevřít pusu a zeptat se, nebo jít to nádobí umýt sami. Nedělejte si s ženy služku, nestavte sex nad všechno, a snažte se, aby se cítila milovaná. Bude spokojená, odpočatá, a možná nakonec budete z té ložnice muset utíkat. 🙂