Pořizujeme si mazlíčka

Před pořízením jakéhokoliv mazlíčka je jedním z prvních rozhodnutí výběr místa, kde si jej vybereme. Možností je několik a o tom, která je ta správná varianta by se dalo dlouho diskutovat. Při jakémkoliv způsobu je však vždy důležité zjistit, co nejvíce informací, zkontrolovat stav zvířátka a samozřejmě, zajistit mu optimální podmínky k novému životu. Jaké jsou tedy možnosti, kde si jej pořídit?

dvě myši

Internet

Internet je nejrychlejší způsob, protože zde můžete najít, co hledáte lusknutím prstu. Výhodou je to, že zde najdete téměř cokoliv. Ať už hledáte psa, kočku, králíka, morče nebo třeba více exotická zvířata jako jsou hadi, pavouci, želvy a mnoho dalších. Možnosti na internetu jsou opravdu rozsáhlé. Je ovšem třeba dát si pozor na to, zda je inzerát pravdivý, ověřit si informace a nenechat se napálit.

oranžový had

Zverimex

Další variantou je samozřejmě zverimex, kde najdeme mnoho různých zvířat. Převážně jsou zde hlodavci, práci, králíci, rybičky a plazi. Problémem je, že můžete natrefit na zvíře, které nemusí být v nejlepším stavu, protože zaměstnanci se o své svěřence nedokážou dost dobře postarat. Zároveň ale máte možnost takovému jedinci pomoci a to je výzva.

Fauna trhy

Možná jste už slyšeli o trzích, které se konají ve velkých halách, kde chovatelé prodávají zvířata. Zde najdete opravdu široké spektrum nejrůznějších druhů zvířat. Od plazů, pavouků, štírů, hlodavců, králíků přes kočky, psy až po hmyz jakým jsou třeba pakobylky, strašilky a mnoho, mnoho dalších. Ceny obvykle nejsou tak vysoké jako třeba ve zverimexu a výhodou je, že se můžete pobavit s prodávajícím daného druhu, který obvykle ví poměrně dost informací a poradí vám, jak se o mazlíčka starat.

okoun říční

Útulek

V úvahu také připadá útulek, kde najdeme zvířátka, která nás opravdu potřebují. Adopce z útulku je rozhodně jedním z nejhezčích gest, které můžeme pro zvíře udělat. V útulcích jsou, jak všichni víme obvykle jen psi a kočky, takže pokud hledáte nějakého jiného mazlíčka, tady jej nenajdete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.