Na čem u sedacích vaků záleží nejvíc

Na čem nejvíc záleží u těchto výrobků? Na všem. Zdánlivě naivní odpověď, ale posuďte sami:

sedací pytel

Kvalita potahu – křesla a sedací soupravy, kancelářské židle i kuchyňské židle musí mít natolik odolné čalounění, které zvládne soudržnost materiálu po velmi dlouhou dobu. Jistě si nekupujete domů „sedačku“ na dva měsíce, abyste ji záhy vyhodili a koupili si novou. To samé musí platit i pro sedací vak. Nemáte jej přece na ozdobu, ale pro účelné využívání. V tomto směru jde o to, vyrobit potah, aby byl tvárný, příjemný na dotek, měkký a zároveň velmi houževnatý a pevný. Tato kritéria splňuje zejména nylonové vlákno. Nylonové potahy vykazují velmi dobré mechanické vlastnosti, pevnost v tlaku i v tahu, a to i při extrémních hmotnostních zátěžích, kdy se do hlubin vaku zaboří například vzpěrač v kategorii supertěžké váhy.

červený sedací vak

Barva potahu – rozhlédněte se kolem sebe a posuďte sami, kolik se nabízí na Internetu nebo v tištěných letácích sedacích souprav v šedé, černé, tmavě hnědé nebo tmavě modré barvě. Čím tmavší odstín, tím více vám bere energii, někteří lidé tvrdí, že ji doslova odsává z aury, je to stejný princip, jako černá hadice, která v létě pohlcuje sluneční energii a díky tomu rychle ohřeje uvnitř vodu, zatímco bílá hadice takovou schopnost nemá. Máte-li tedy možnost, vybírejte mezi sedacími vaky ty krásně barevné, máte na výběr i vaky dvoubarevné, které můžete otáčet podle libosti.

Výplň – vyplnit vak můžete lecčíms, dokonce do vaků, které mají otvor pro výměnu výplní (a takové vám doporučujeme), si dovnitř můžete nasypat, co vás napadne. Pokud to chcete vyzkoušet, klidně můžete jít touto cestou, abyste nakonec zjistili, že prozatím nejlepší řešení jsou kuličky EPS (expandovaný polystyren) o stejné velikosti i gramáži. Poskytují maximální flexibilitu a zároveň je díky tomu celý vak velmi lehký a dobře přenosný. Pokud použijete např. pohankové slupky, rýži, fazole nebo písek, vak nebude tak flexibilní a zároveň bude extrémně těžký. Můžete jej samozřejmě vycpat lehkou molitanovou nebo polystyrenovou drtí, ale o flexibilitě pak nemůže být řeč.