Muž v plamenech v americké poušti

Festival Burning Man, česky „Hořící muž“ či „Muž v plamenech“ je nyní již tradiční americký festival, který započal docela nevinně v roce 1986. Přitom původní záměr rozhodně nebyl tak velkolepý. Mladý muž se po rozchodu rozhodl na pláži zapálit vlastnoručně vyrobenou dřevěnou sochu muže se psem na důkaz přenesení se přes tuto událost. Nicméně tato událost přilákala spoustu diváků a začala se tak opakovat každý rok. Až se z této původně osobní záležitosti stala událost, kterou navštěvují každoročně i celebrity a těší se obrovské popularitě.
Festival se koná každé první zářijové pondělí v Black Rock Desert v Nevadě. Vstupenky se dají pořídit za 650 dolarů, což je v přepočtu asi 13 a půl tisíce korun!!
velká socha
Čím šílenější kostým, tím lepší
Neodmyslitelným symbolem festivalu, kromě téměř 30ti metrové dřevěné sochy muže, která se zapálí, jsou také bizarní a až pohádkové kostýmy. Milovníci dnes již kultovního Šíleného Maxe by si přišli na své. Kostýmy a různě nazdobená nebo upravená vozidla se tématu této filmové série velice přibližují.  Můžete se zde tak setkat s poloobnaženými lidmi v zajímavých maskách, stejně tak nejsou výjimkou i různé kovové konstrukce a sochy, které jsou jako z jiného světa. Umělci tak zde mají své pole působnosti a předvádí různé světelné show a představení, do kterých zapojují i samotné účastníky. Představivosti se meze nekladou, a proto je hlavní myšlenkou festivalu svoboda a seberealizace.
Užívej, bav se a přivez si svoje jídlo!
Jídlo a pití si musí účastníci přivézt své vlastní. Stejně tak si po sobě po skončení festivalu musí uklidit a veškerý nepořádek odstranit. V areálu není dovoleno mít zbraně, pyrotechniku, a pokud se po areálu budete chtít pohybovat i ve vozidle, nesmíte překročit povolenou rychlost 5 mil za hodinu (asi 10km za hodinu).
 svítící panák
Festival Burning Man je jistě nevšední událost. Pokud jste milovníky neobvyklých věcí nebo jen prostě chcete zažít něco opravdu výjimečného, zkuste někdy navštívit tento festival.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.