Mechanické objetí

Pokud si myslíte, že jenom člověk dokáže naplno ocenit a podpořit druhého člověka, dokáže jedině on jej obejmout a trochu pohladit na duši, tak jste na omylu. Minimálně o tom chtějí přesvědčit vývojáři z největších technologických center na světě, do kterých se v nejnovější době pumpují miliony dolarů, aby co nejrychleji vyplivli emotivní umělou inteligenci.
 robot a květina

Ještě, že ty mi rozumíš

K čemu vlastně mají být takovíto roboti? Nic neunesou, pomalu ani nepomůžou kolem domu. Hlavní cíl takového robota je však úplně někde jinde – v péči o lidstvo. Ono, nebudeme lhát, jak se svět zalidňuje a třetí země světa se pomalu dostávají na špici, tak lidé stárnou. A stárnou ohromně rychle, možná až moc rychle. Proto se toliko rozvíjí farmaceutické přípravky a výzkum obnovy buněk, protože možná lidstvo trochu zaspalo a za chvíli bude čelit velmi významné katastrofě – inflaci starých lidí. Například Japonsko trpí velmi vážným deficitem mladého obyvatelstva, může za to spousta faktorů kromě nedávné finanční krize, zpomalení ekonomického růstu, četný počet sebevražd, vysoké nároky, stres a také nedostatečná podpora rodin ze strany státu. Ubývá však především těch, kteří se zvládnou o starou populaci postarat.
běžící robot 

Automatizovaná sestřička

Roboti s emocemi nemají sloužit pouze jako společníci do života, ale především na konci života. Mají mít hned několik možných programů, aby se účinně postarali jak o člověka v produktivním věku, který například trpí samotou, tak starému člověku, který potřebuje, aby mu někdo pomáhal 24/7. Pro rodiny je to často až nepřiměřená zátěž a takový robot by mohl vypomoci v nejedné situaci. Samozřejmě, je to velmi spekulativní, jak by starší lidé, kteří vyrůstali ještě bez televize, reagovali na umělou inteligenci, která by jim pomáhala do schodů – určitě by to vytvářelo nemálo trapných situací. Samozřejmě takový robot by se dal také naprogramovat pro lidi, o které je zkrátka těžké se postarat a sami už to nezvládnou nebo například pro ty, kteří díky své přirozenosti nemohou vést normální život – takový robot by je možná mohl odklonit od něčeho nehezkého. A takový robot také představuje velmi pěkný výdělek a investici pro ty, kteří už teď vidí, co všechno může takový robot přinést a hlavně vydělat.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.