Mít na zahradě bazén není nic neobvyklého

Možná pro vás bude překvapením, že podle statistických údajů a podle množství fakturovaných prací a dodaných výrobků naprosto dominují bazény nadzemní. Ačkoliv ty zapuštěné jsou esteticky mnohem kultivovanější, pro běžného zákazníka je především rozhodující cena. Jde totiž o to, že bazény obvykle využívají v hojné míře rodiny s malými dětmi, a dětem postačí menší nádrž s nižšími pořizovacími náklady. Většinou se jedná o laminovaný vinyl, pozinkovaný plech, nebo opláštění z umělého ratanu.
plastová lehátka

Přednosti a obtíže nadzemních nádrží

· Jak již bylo řečeno, jejich cena je velmi nízká. Pohybuje se v rozmezí od 3 do 10 tisíc korun a nejedná se tedy o neúnosnou investici z rodinného rozpočtu.
· Nejsou vyžadovány žádné stavební úpravy terénu. Konstrukci jednoduše sestavíte kdekoli na rovné ploše.
· Jednoduchá montáž, kterou zvládne alespoň trochu zručný muž.
· Na výběr je několik desítek různých variací materiálů, tvarů a velikostí. Vybírat lze skutečně bazén na míru. A pokud se v něm budou potápět jen vaše ratolesti, jeho životnost může být klidně omezená a skončit současně s tím, jakmile děti odrostou.
· Životnost materiálu je tedy v jistém smyslu výhodou, ale i nevýhodou, počítejte s tím, že nádrž na celý zbytek života to zřejmě nebude.
· Nevýhodou je i jeho estetický dojem. Kdo chce zachovat dekorum a vybudovat ze své zahrady zámecký park, měl by raději oslovit firmu s montáží zapuštěné nádrže.
bazén u chaty

Výhody a nevýhody zapuštěných zahradních bazénů

· Jsou jednoznačnou volbou pro náročnější klientelu, a to především z důvodů estetických a finančních. Co se týče pořizovacích nákladů, ty sahají až ke statisícům korun, v závislosti na velikosti projektu.
· Další předností je, že se dají zastřešit, což zvyšuje rapidně komfort pobytu ve vodě, a zajišťuje dostatek soukromí, takže se tu můžete pohybovat nazí. Jde také o lepší ochranu před spadem pylu, prachu a listí, a jistou izolační vrstvu v případě vytápění bazénu.
· Estetický dojem je rozhodně přijatelnější, bazén se stává přirozenou součástí terénu, působí mnohdy luxusně už jen v okamžiku, kdy se kolem něj procházíte.
bazán u hotelu
· Životnost bývá několikanásobně delší, resp. dobře konstruovaná nádrž vás dokonce přežije.
· Výhodou je i fakt, že si projekt stanovíte sami, rozměry a hloubka bazénu je tedy plně ve vaší režii, potažmo v technologických možnostech specializované firmy.
· Nevýhodou je kromě vysoké ceny i náročnost výstavby. Je třeba upravit terén, provést drenáž a výstelku povrchu. Samotná výstavba trvá obvykle déle, než jeden měsíc.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup