Matka příroda dřímá v každém z nás

Daleko od lidí

Žijí mezi námi lidé, kteří jsou spojeni s přírodou víc než my ostatní. Milují probouzet se v lese nebo na louce, procházejí se bosky v trávě nebo meditují pod stromy. Jejich přístup k životu některé z nás udivuje. Ale není důvod. Jednoduše je síla přírody naplňuje, dodává jim energii. My ostatní, zhýčkaní moderní dobou, bychom nevyměnili teplou sprchu či pohodlnou postel za nic na světě.

dary_z_přírody

Možná se těšíte na dovolenou pod stanem, ale ráno celí rozlámaní vzpomínáte na vaši postel. A je to tak v pořádku. Každý má právo žít podle svých představ.

Přírodě blíž

Možná vás během parného léta napadne, že byste vyměnili rozpálený byt za příjemnou chatu někde u řeky. Nasnídat se na terase, poslouchat tekoucí vodu a během dne se v ní zchladit, slyšet zpěv ptáků a večer grilovat s přáteli na zahradě. Ano ideální letní den. V zimě je to s bydlením na chatě trochu složitější, musíte topit, prohrnovat sníh, abyste se dostali k autu, a cesty do města bývají delší. Nicméně můžete si byt ponechat a na chatě trávit jen léto. I to je řešení. Aby se vám provoz obojího alespoň trochu vyplatil, můžete v létě byt pronajmout. Určitě se najde někdo, kdo bude potřebovat bydlet poblíž zaměstnání. Pokud vlastníte pozemek, ale nemáte peněz nazbyt, abyste mohli postavit chatu, můžete si pořídit mobilheim. Jeho cena je přijatelná, bývá zařízený a máte ho hned.

Kdo se nechce vzdát pohodlí

Určitě můžete skloubit pohodlí s přírodou. Můžete si nedaleko města či na jeho okraji postavit dům, ve kterém budete mít vše, co potřebujete. Teplou sprchu, lednici, gauč s televizí a zároveň vyjít ven a být v přírodě.

toulky_lesem

Někdy člověk potřebuje načerpat energii na procházce lesem, utřídit si myšlenky při pozorování západu slunce, nebo jednoduše odpočívat v zahradě na houpačce. Pokud vám postačí jen nějaký ten týden v létě, můžete si dům pronajmout, protože chápu, že ne všichni mají chuť a peníze na to žít celoročně v domě.