Krycí plachta brání zbytečnému znečištění bazénu

Představa, že když budete bazén kvalitně zakrývat, tak se v něm žádné nečistoty neobjeví, je naprosto naivní. Vždycky na nějakou špínu a mikroorganismy narazíte. Nicméně důsledné zakrývání bazénu krycí plachtou https://eshop.techneco.eu/Kryci-plachty může takové znečištění výrazně snížit, a spolu s ním snížit i účet za bazénovou chemii, kterou k údržbě a desinfekci vody nutně potřebujete.

voda

Ten správný výběr krycí plachty na bazén je tedy základ. A zdaleka nejde o to pořídit jen nějakou plachtu, která bude dostatečně rozměrná. Jde v první řadě o to, pořídit takovou krycí plachtu, která na váš bazén padne stejně tak dobře jako oblek ušitý na míru. A nemusíte se bát, najít takovou rozměrově dokonalou plachtu, která bude na vaši nádrž skvěle padnout, není žádný velký problém. Na trhu je dnes velké množství krycích plachet s konkrétními rozměry určenými pro různé tvary a velikosti bazénů.

A pokud náhodou vlastníte koupací nádrž s atypickými rozměry, tak není nic snazšího než si objednat ušití krycí plachty na míru vaší nádrži. Jedině tak budete mít jistotu, že krycí plachta na váš bazén padne jako ulitá, nikde nevzniknou nepokryté plochy, díry, nerovnosti a jiná místa, kudy by mohlo do vody vnikat znečištění. Pozornost byste měli věnovat také kvalitě materiálů z jakého je plachta zhotovena, a jeho trvanlivosti.

Rozhodně se vyplatí zvážit možnost pořídit si speciální solární plachtu, která mimo toho, že váš bazén chrání před nečistotami, funguje jako chytrý ohřev vody díky paprskům slunečního záření. Taková solární plachta může teplotu vody v nádrži zvýšit až o několik stupňů.

bazének

A pozor, k tomu, aby vše fungovalo tak, jak má, je nezbytné, abyste bazén zakrývali vždy, jakmile se rozhodnete, že vaše koupání bylo toho dne poslední. Nikdy nečekejte až na večer, neboť každou chvíli se do vašeho bazénu dostává zbytečná špína, kterou musíte posléze dostat ven.