Jak si polepšit půjčkou?

K tomu, aby se podnikatel dostal k penězům, jež mu scházejí, je nejednou zapotřebí vzít si půjčku. A to ne jenom tak půjčku ledajakou. Má-li už se dotyčný zadlužit, měl by tak činit zodpovědně, protože taková finanční injekce od někoho jiného sice může pomoci, ale klidně i uškodit. Záleží na výběru a následném chování dlužníka.

A proto by někdo takový měl možná vsadit na hypotéky bez registru. Protože ty patří mezi to často nejideálnější, co si může soukromník k záchraně své firmy obstarat.
letící stovka

V čem je taková nebankovní hypotéka lepší než třeba půjčka od banky? Především v tom, že banky jsou při výběru svých klientů velice obezřetné a kladou si často až přehnaně vysoké požadavky, jimž podnikatel v nesnázích nedokáže vyhovět a má tudíž smůlu. Jenom si vezměte, kolik soukromníků má třeba jenom nevalně vypadající daňové přiznání, záznamy v registrech, exekuce na majetek, dluhy a podobně! A takoví sice u banky zažádat mohou, ale vyhověno jim tam zpravidla nebývá.

Zatímco u nebankovních hypoték tito uspějí snadno. Stačí, aby měl takovýto žadatel nějakou nemovitost, kterou by se mohl za půjčené finanční prostředky zaručit, stačí, aby byl schopen splácet, a vše ostatní je podružné.
truhlička s pokladem

A jak se jenom o takovou nebankovní nabídku snadno žádá! Stačí vyplnit formulář na webu poskytovatele, poslat několik snímků oné nemovitosti k posouzení a ocenění, stačí se dohodnout se zástupcem poskytovatele na podrobnostech, podepsat smlouvu a je to.

A pak?

Pak už lze takto získané prostředky, až sedmdesát procent odhadní ceny zastavené nemovitosti, použít na cokoliv, co souvisí s dlužníkovým podnikáním. A je samozřejmě nezbytné i zodpovědně splácet. Protože jinak by hrozilo propadnutí zmíněné zástavy nebankovní společnosti. Ale to už je jiná kapitola, jíž se každý rozumný člověk z řad podnikatelů určitě dokáže vyhnout.