Hledáte kousek nábytku, který by vylepšil vzhled vaší kuchyně nebo jídelny?

Pokud hledáte prostorný kus nábytku, můžete zkusit najít starý příborník, který se osvědčil po praktické i estetické stránce. Pokud máte jídelnu, nebo jídelní kout, nejlepší umístění příborníku bude právě tam. Starý nábytek se vyznačuje svou prostorností, takže musíte počítat s tím, že zabere kus místa. Pokud ho tedy chcete dát do blízkosti jídelního stolu, je třeba myslet na pohodlí u stolu. Na druhou stranu příborník zase nabízí velký prostor pro uskladnění všeho, co ke stolování budete potřebovat. Většinou má i několik polic, zásuvek a různá členění, které umožní bezpečné uložení talířů, sklenic, příborů, ubrousků, táců a dalšího kuchyňského vybavení.stará kuchyně

Starý příborník se také hodí do kuchyně, pokud není vyloženě v moderním stylu. Může prostor oživit a nabídnou další skladovací prostor. Pokud máte v kuchyni dost prostoru a doma šikovného kutila, můžete uvažovat i o vytvoření praktického kuchyňského ostrůvku, jehož základnou bude právě příborník.

Jde o velice elegantní a praktický kus nábytku a pokud hledáte tvarově a barevně vhodný model, můžete si příborník ze dřeva nechat vyrobit podle svých představ. Vzhledově starý příborník bude vyrobený starými osvědčenými způsoby a v precizním provedení.

stará kuchyně1

Tento kus nábytku najde také využití pro sběratele porcelánu, sklenic nebo starých kuchyňských pomůcek. Některé příborníky umožňují především vystavení uložených předmětů.

Pokud už se pro pořízení příborníku rozhodnete, před nákupem si ujasněte pár důležitých informací:

• jak velký prostor máte k dispozici

• barevné varianty, které se hodí k ostatnímu vybavení v místnosti

• co v něm chcete mít uskladněné

• hodí se spíše otevřené nebo zavřené skříňky, případně se sklem nebo potřebujete hlavně šuplíky

• půjde o uskladnění věcí každodenní potřeby, nebo chcete spíše prostor pro vystavení

• měl by být příborník samostatně nebo mezi ostatním nábytkem

Neméně důležitý je styl. Chcete nábytek v retro stylu, nebo hledáte čisté nábytek laděný do přírodního a ekologického směru? Jste nároční a zajímá vás pro váš nábytek určité časové období, nebo chcete rustikálním stylem navodit pocit nostalgie?

Pokud jste se rozhodli pro umístění nábytku do kuchyně, tak berte v úvahu, že jde o prostor, který se musí nejčastěji uklízet a je potřeba volit spíše praktičtější hladké povrchy s jednoduchou údržbou.