Chlupatá krása

Nebývá to obvyklý domácí mazlíček, ale bývá často v domácnosti, i když nechtěně. Ženy kvůli němu ječí, skáčou na stůl a volají o pomoc. Zvláštní, že ač z něj mají mnozí strach, tak se na druhé straně říká, že nosí štěstí. I proto si ho ti statečnější jedinci doma v jednom exempláři někde v rohu třeba i nechávají nebo ho alespoň opatrně na koštěti nebo na lopatce vynášejí ven. Ti méně stateční ho rozplácnou botou.
pavoukovec chlupatý
Je ale spousta druhů exotických pavouků, kteří se chovají jako domácí mazlíčci. I když slovo mazlíček tady je trochu od věci. S pavoukem se moc nepomazlíte. Ale do ruky ho vzít můžete, pohladit ho můžete také a můžete ho nechat i projít se po vašem těle. Různé druhy vyžadují i různou péči. Některé se hodí pro začátečníky, jiné pouze pro pokročilé. Některé jsou jedovaté, některé ne, některé smrtelně. Můžete si pořídit malé terárium pouze s jedním jedincem nebo můžete propadnout lásce k pavoukům a jejich nepochybné kráse a můžete jim věnovat celý jeden pokoj, množit je a prodávat. Vezmete-li do ruky některý z větších druhů pavouka, jako je třeba tarantule nebo sklípkan a podrobně si je prohlédnete, zjistíte, že jsou ve skutečnosti hezcí. Mají spoustu drobných chloupků po celém těle, každý druh má jiné zabarvení a asi nejzajímavější jsou jejich oči a pak také poněkud hrůzostrašná klepítka.
tarantule pavouk
Může být fascinující sledovat, jak si pavouk dokáže bleskově poradit se svojí kořistí. Ač se po většinu času pohybuje opravdu hlemýždím tempem, dokáže vyvinout velkou rychlost, když útočí na potravu. Stejně tak tkaní pavučiny je fascinující proces. Terárium s pavoukem tak může tvořit i specifickou výzdobu vašeho obývacího pokoje nebo pracovny. Je to zvíře, které můžete chovat třeba i v kanceláři, ale pozor na uklízečky.
I když pavouka doma nechováte, ale narazíte na něj u někoho známého, překonejte strach a zkuste si ho vzít do ruky. Je to zajímavý zážitek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.