Vyrazte letos na dovolenou karavanem


Svobodné cestování

Jen vy sami budete rozhodovat o cíli vaší cesty, kde se zastavíte a jaká nová místa budete chtít navštívit. Čas bude hrát pro vás a vy tak získáte absolutní volnost a rozhodovat se budete podle aktuální nálady nebo situace. Mnoho lidí si užívá dovolenou jednou ročně, proč se tedy omezovat.

obytné auto v noci.jpg

Špatné počasí vám už náladu nerozhází

Už se nemusíte bát, že by se zase počasí rozhodovalo podle aktuální nálady. Zamračené počasí nebo dokonce prudké deště už vás nerozhází – s karavanem popojede o pár kilometrů dál a můžete si znovu užívat slunečného počasí.

velké stany.jpg

Zabavíte se za jakéhokoliv počasí

Když už přeci jenom nechcete počasí ujíždět, jelikož jste dávno zaparkovali v kempu, elektřina je zapojená a vy přemýšlíte, jak si ukrátit čas, když počasí zrovna nepřeje. Právě v karavanu se můžete prozatím zabavit hrou deskových her nebo sledováním televize.

 

Vyhnete se přeplněnému letišti

Věčný stres na letišti, zda nemáte kufr těžší, než má být nebo zda vůbec odletíte. Tenhle stres se vám při cestování s karavanem vyhne.

 

Vaření pod večerní oblohou

Mít k dispozici vlastní kuchyni, kdy můžete vařit z lokálních a vždy čerstvých potravin, je přeci úžasné. Vždy budete mít tak na výběr, zda vyzkoušíte nějakou místní specialitu anebo budete improvizovat ve vaší malé kuchyňce.

opuštěný karavan.jpg

Při nákupu suvenýrů se nemusíte omezovat

Každý rok se hlídáte, abyste nemuseli doplácet při zpáteční cestě a je jedno, jestli cestujete autobusem, vlakem nebo letadlem…v obytném voze budete mít hned o problém méně.

 

Není nic jednoduššího, než si ho půjčit

Cítíte, že tenhle způsob dovolené je pro vás jako dělaný, ale má to jeden zásadní háček. Nevlastníte obytný vůz, se kterým by se dala tato dobrodružná výprava podniknout. Ještě nemusíte zoufat, za rozumnou cenu si ho můžete pronajmout. Dovolená vás mnohdy vyjde nakonec levněji, než koupě letenky.


This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.