Proč vyměnit klasické plechové žaluzie za rolety den a noc


Žaluzie zná každý, provází náš život již mnoho let a v době, kdy se jimi sytil trh a lidé je poptávali v obrovském rozsahu, skutečně posloužily svému účelu. Dokázaly zakrýt průchod slunečních paprsků do místnosti velmi efektivně a tím pádem zastínit prostor v době, kdy potřebujeme vytvořit i v průběhu dne příjemné přítmí. Časem se však přicházelo na některé nešvary, s žaluziemi spojené:

Dekorativnost – žaluzie rozhodně nejsou dekorativním prvkem v domácnosti, a dokonce ani v kanceláři. Na okenní tabuli sice vypadají přirozeně, ale interiér je pak vhodné ještě něčím dotvořit, buď záclonami, nebo jejich kombinací se závěsy, roletami, zástěnami a podobnými prvky. Někteří lidé je dokonce úplně vytahují, jestliže je zrovna nutně nepotřebují.

okno bez rolet

Rolety den a noc si získaly své zájemce hlavně díky jejich vzhledu, jsou velmi dekorativní v každém typu interiéru, hodí se do obývacího i dětského pokoje, do ložnice, kuchyně i koupelny, vyzdobí prostředí kanceláře, prodejny, dokonce i skladových prostor, montážních a dílenských provozů, vrátnic a dalších administrativních budov.

slunce v okně

Tepelný absorbent – když se do oken začne opírat slunce a vy si zrovna nepřejete, aby teplota v místnosti stoupala nad 28 stupňů Celsia, žaluzie vám v tom příliš nepomohou, ba právě naopak. Hliník má perfektní tepelnou vodivost, to znamená, že teplo od slunce absorbuje mnohem víc, než textilní materiály nebo dřevo. Roleta den a noc je zhotovena z textilie, zastane stejnou práci jako horizontální žaluzie a teplo od slunce naopak odráží (jestliže zvolíte nějaký světlý dekor).

Údržba a montáž – textilie by měla být u kvalitních výrobků odolná vůči UV záření, neměla by vyžadovat žádnou složitou údržbu a náročná by neměla být ani montáž. Některé roletové boxy se instalují pomocí speciálních úchytů přímo do zdiva, jiné rolety mají svůj vlastní systém uchycení přímo na okenní křídlo nebo okenní či dveřní rám.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup