Jsou trekové boty vhodné i pro běžné nošení?

Jen málokdo z nás si dovede představit chodit venku bez obuvi. To platí především v zimním období, kdy jsou cesty doslova ledově mrazivé. Proto, ačkoliv se najdou takoví, kteří prosazují chůzi na boso, většina z nás své nohy chrání botami.

Zde je dobré poznamenat, že jich existuje podstatně více druhů, než se může na první pohled zdát. Každé z nich jsou vhodné do jiného terénu a pro jinou příležitost. Proto je velmi důležité vždy vybrat ty správné.

pohled zblízka na trekovou botu

Jedním z nepříliš často pořizovaných typů jsou trekové boty. Ty se od těch klasických liší pevnější podrážkou i vyšší a pevnější zadní částí. Podrážka je navíc také značně zvrásněná, aby zamezila podklouznutí nohy i na nestabilním terénu.

Již z názvu je pak jasné, že tato obuv je vhodná především pro dlouhé výlety do přírody, především pak do horského terénu. Mnozí lidé si ji však vybírají nikoliv podle toho, k čemu je určena, nýbrž podle vzhledu. Své oblíbené boty pak nosí prakticky neustále.

Nabízí se tedy otázka, zda je tento typ skutečně vhodný pro každodenní nošení, ať už do práce či do školy nebo na nákupy. Zde je pak potřeba se podívat na několik skutečností, které by nám s tímto rozhodováním mohly pomoci.

V první řadě je zde fakt, že například do zaměstnání je často předepsána určitá obuv, a pokud ne, pak je alespoň doporučována. A tento typ se mezi ní nenachází. Jistě, je možné se po příchodu do zaměstnání přezout, avšak to je něco, co je pro většinu lidí ztráta času.

nízké trekové boty

Avšak mnohem důležitější je vliv, který má na zdraví našich nohou a způsob chůze. Zde je potřeba říci, že je to jedna z těch lepších variant. Zpevňuje totiž nohu při chůzi a udržuje ji v patřičné poloze. Problémem však může být nízká prodyšnost. Tu pocítíme především v horkých letních měsících.

Než si je tedy pořídíme, je dobré se zamyslet nad tím, jak často a při jakých příležitostech je budeme nosit. Ušetříme si tak mnoho potíží.