Čištění bazénu

Abyste měli vodu v bazénu neustále čirou, tak je rozhodně zapotřebí se o ní pravidelně starat, což lze za pomocí Bazénové ho vysavače velmi snadno.

Čištění bazénu

Základní informace

Pokud se chcete vyhnout špinavé vodě v bazénu, tak je rozhodně zapotřebí se věnovat pravidelné údržbě, protože ta má opravdu smysl. Vůbec první věcí, kterou byste měli k bazénu přikoupit je písková filtrace, protože ta funguje opravdu skvěle. Je zapotřebí brát v potaz jeho výkon, aby se voda stihla za den několikrát přefiltrovat, což se odvíjí od objemu vody. Nezapomeňte také na pravidelné čištění filtru a výměnu písku, což má největší vliv na její funkci.

dítě v bazénu

Pokud uvidíte na hladině větší nečistotu, tak nenutí nic snadnějšího než vzít síťku a vyslovit ji. Nevyhnete se ani chemické části, protože ta zabraňuje tvorbě nepříjemných zelených organismů. Nejčastěji lidé volí dvě cesty. První je chlórová chemie, jenž se dá například postupně dávkovat za pomocí tablet. Druhou možností je bazénová sůl, která dlouhodobě vyjde levněji, a navíc neškodí pokožce ani zdraví. Jen je nutné k tomu přizpůsobit bazén, a především čerpadlo s filtrací.

Vysavač

Filtrací se sice čistí voda, ovšem nečistoty zůstávají na stěnách a na dně bazénu, kde vesele dále znečišťují vodu. To se dá velmi snadno vyřešit, protože tu máme široký výběr bazénových vysavačů, které jsou přesně k tomuto účelu stvořené. V dnešní době je to klasický nástroj k údržbě, a proto jsou ty ruční opravdu za skvělou cenu. Ruční typ se napojuje na filtraci, přičemž bohatě postačí na menší domácí bazény.

čirá voda

Druhým typem, jenž se řadí mezi nejoblíbenější je poloautomatický, protože stojí jen pár tisíc a po povrchu se pohybuje úplně samostatně. Rozhodně si dávejte pozor při výběru, protože některé vysavače mají jistý druh náhodného pohybu, který nezajišťuje úplně perfektní vyčištění. Na samotném vrcholu bezesporu stojí automatický vysavač, který má řadu programů a možností. Stoj je tak zautomatizován, že Vám stačí stisknout tlačítko na dálkovém ovládací a následně se už o vše postará samotný automatický vysavač, což je nejpohodlnější řešení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup